Camino de Santiago. Dvidešimt antroji diena: už bažnyčios tvoros.

Naktį pažadino stiprus lietus su perkūnija. Na, bent jau ne kažkieno knarkimas. 5 ryto suskambus žadintuvui, perstatau jį dar už valandos ir apsiverčiu ant kito šono, nors giliau įmigti nebepavyksta. Jau praėjo trys savaitės ir tas kasdieninis ėjimas šiek tiek atsibodo. Vis pagaunam save svajojant apie naminį maistą, mašinos vairavimą, filmų žiūrėjimą ir kitus mirtingųjų gyvenimo atributus.

Tipinis šios dienos vaizdelis.

Tipinis šios dienos vaizdelis.

Šiandien didžiąją dalį, iš savo 23 kilometrų, keliaujame asfaltu. Praeiname keletą ne itin patrauklių miesteliūkščių, tada vieną didesnį miestą – Ponferradą. Tolumoje šmėsteli koks kalnas, porą kartų pailsim, užkandam ir štai 12 valandą mes jau alberge Cacabeloje. Apniukusi diena visai subjūra ir antroje dienos pusėje periodiškai lyja.

Albergas, prie akmeninės, bažnyčią juosiančios tvoros, per visą jos ilgį prijungtas medinis, ilgas pastatas. Jis suskirstytas atskirais kambariais po dvi lovas. Gyvename bažnyčios kieme, nes man sėdint ant lovos ir rašant šį įrašą, nugara remiasi į akmeninę tvorą, o pro duris matosi bažnyčios fasadas.

Albergas

Albergas

Kiekvieną dieną mes turime ganėtinai daug laisvo laiko, kurį neaišku kaip išnaudoti. Dabar bent knygą turiu, tai vis paskaitinėju. Daug mūsų laisvalaikio yra tiesiog visiškas nieko neveikimas ir man tai visai patinka. Nors, kita vertus, keista gyventi taip „neproduktyviai“. Su kitais piligrimais nedaug bendraujame, nes dauguma už mus kone dvigubai vyresni arba sukišę nosis į savo išmaniuosius telefonus. Stebint kitus susidaro vaizdas, kad susibendrauja tos pačios šalies gyventojai arba tie, kurie eina vieni. Vis dėlto kažkokių bendrų veiklų, vakaronių ar dar kažko praktiškai nebūna, visi kas sau.

Ponferrada

Ponferrada

Pastarasias porą savaičių už albergus mokame vos 5-7 eurus, todėl su maistu mūsų dienos išlaidos vidutiniškai būna apie 12-15 eurų žmogui. Galima būtų išsisukti ir su dar mažiau: neperkant saldumynų ir kito gėrio arba miegant lauke. Kartais kelyje pamatom kokią palapinę, bet man atrodo su palapinėmis labiau dviratininkai linkę keliauti. Iš einančių – su palapinėmis gal tik porą sutikau.