Camino de Santiago. Dvidešimt aštuntoji diena: pagodojimai apie sertifikatus ir virtuves.

Miguelis vakar papasakojo apie Camino de Santiago sertifikatus. Atėjus į Santiago de Compostelą, reikės nueiti į piligrimų centrą, kur išduos piligrimystę patvirtinantį įrodymą. Jei pasakysi, kad ėjai dėl religinių motyvų – gausi gražų sertifikatą ant kokybiško popieriaus, o jei, kad ne dėl religinių – paprastą, atšviestą lapą. Tai štai koks lygiavos principas.

Vakarykščiai nauji pažįstami sakė, kad meluos esą yra religingi, kad gautų gražų sertifikatą. Pasidarė aišku, iš kur atsiranda statistika, kad esą tik 6 procentai einančių yra nereligingi. Kelyje sutikom daug žmonių ir sakyčiau, kad bent pusei jų religija nevaidina gyvenime jokio vaidmens. Man tie sertifikatai išvis atrodo nesąmonė, prieš pradėdamas Camino net nežinojau, kad tokius apskritai dalina.

Prekyvietė vidury miško be pardavėjų.

Prekyvietė vidury miško be pardavėjų.

Galicijos regionas yra visiška priešingybė tai Ispanijai, kurią pažinome per pirmasias tris savaites: nuolatos apsiniaukę, kartais palyja, medžiai apaugę įvairiausiais vijokliais, o akmenys žaliom samanom. Dėl prasto oro lėčiau džiūsta rūbai ir tenka juos nešiotis ant kuprinės, kad bent kiek pradžiūtų.

Galicija atnešė dar vieną blogybę: prastus albergus, be interneto ir be indų virtuvėje. Na, ok, kad nėra interneto jokia čia keistenybė, bet įrengti virtuvę, kurioje nėra indų – mažų mažiausiai keista. Piligrimai su savimi nesinešioja nei puodų, nei keptuvių, nei pjaustymo lentelių. Mus gelbėja maždaug pusės litro turistinis puodelis, kuriame mažais kiekiais, bet vis dėlto galime šildytis maistą. Taip pat turime šaukštų, šakučių ir porą indukų.

Mums liko jau tik 40 kilometrų, galėtume nors ir per dieną finišą pasiekti. Vis dėlto nėra tikslo skubėti, todėl skirsim tam dvi dienas.

DSC_0566

3 thoughts on “Camino de Santiago. Dvidešimt aštuntoji diena: pagodojimai apie sertifikatus ir virtuves.

  1. edgaras

    Jei netingėsi, parašyk “imti-neimti” daiktus einant siuo takeliu :) manau kada nors tikrai pravers :)
    Sėkmės ir lauksim naujienų iš kitų kelionių ir klajonių!

Comments are closed.