Camino de Santiago. Dvidešimt ketvirtoji diena: miestukas, šuniukas, kalniukas.

Einame kokius septynis kilometrus, nematydami nei vieno ženklo žyminčio Camino maršrutą. Iki šiol tokių ilgų atkarpų be jokių ženklų nepasitaikė ir jau pradedam galvoti, kad kažkur ne ten pasukom. Vis dėlto staiga išnyra jau pažįstama geltona kriauklė mėlyname fone ir viskas stoja į savo vietas.

DSC_0512

Iš visų pusių supa vienas už kitą gražesni kalnų slėniai. Gaila, kad vėl pėdiname pakele ir tai neleidžia iki galo pajausti viso gamtos žavesio. Vėliau šiek tiek nuo kelio nutolstam, bet jis visada labai arti. Na, ką padarysi, jau turbūt susitaikiau, kad kitaip čia nebus. Šiandien daug įkalnių, kurios ypač priverčia paprakaituoti dviratininkus. Tačiau, kai lekia jie su vėjeliu nuo kalno, tada jau mes pavydžiai sekam akimis.

DSC_0530

Apsistojame Fonfria miestelyje, kurį gal ir neteisinga miesteliu vadinti: keliolika namų, albergas, porą restoranų, daug žemės ūkio technikos, tvartukų ir karvių blynų. Po gatvę abejingai vaikštinėja pora vilkšunių, kažkur mūkia karvė ir laksto kelios vištos.

Šunys Ispanijoje yra įvaldę visišką ramybę. Dauguma jų it užmušti miega ant šono, o kurie nemiega – nekelia jokios grėsmės, pauosto, pasižiūri ir praeina nė neamtelėję. Pradžioje, kai sutikdavome kokį nors įmitusį šunėką būdavo šiek tiek nejauku, bet dabar be baimės pašnekinu ir paglostau kiekvieną sutiktą keturkojį draugą. Beje, čia nėra tų mažų, lojančių ir besivejančių šunėkų kaip Lietuvoje, visi šunys čia dideli.

DSC_0534

Fonfrioj nėra parduotuvės, o alberge nėra virtuvės, todėl keliaujame į restoranėlį numalšinti alkio. Mums atneša didžiulį dubenį sriubos, kurios užtektų pavalgyti 6-8 žmonėms ir samtį – imk ir pilkis. Po to gaunam po didžiulį šmotą mėsos su bulvėmis ir ledų. Jaučiu kaip kalorijos ir cholesterolis teka mano krauju, pilva išpampsta ir vidinis žvėris nurimsta keletui valandų. Restoranėlį praminėm „Ispanijos Rumšiškėm“, nes sienos tradiciškai akmeninės, o stogas iš šiaudų.

Dienos citata apie Camino de Santiago: „It‘s tougher, than to run a business“.

DSC_0532