Camino de Santiago. Dvidešimt pirma diena – kalnuose.

Šiandien vėl grįžome į kalnus, kurių nematėme nuo pirmųjų dienų. Pasiekėme aukščiausią Camino de Santiago tašką – apie 1500 m. Vienas italas, pradėjęs eiti vos prieš kelias dienas, skundėsi, kad šiandien sunki diena. Mums su Aiste, ši kaip tik pasirodė viena iš lengvesnių. Per tris savaites kelyje pripratome ir prie kuprinių svorio, ir prie fizinio krūvio, todėl pasivaikščiojimas kalnais juokų darbas. Pasimiršo visas asfaltas, mašinos ir kitos blogybės.

2014-06-23 10.48.07

Netikėtai suvokiau, kad sukūdau per kokias dvi diržo skyles ir esu jau ant paskutiniosios. Jei sukūsiu dar, teks papildomą skylę prasidurti. Visi, siekiantys numesti svorio, dabar jau žinot kur reikia važiuoti.

Net ir kalnuose nuo piligriminės komercijos niekur nepabėgsi: patogioje vietoje stovi kemperis, aplink jį kėdės su staliukais ir galimybė atsipūsti. Visus mažus miestukus, kuriuos praeiname darko reklamos, iškabos, spalvingi skėčiai ir užsukti į vidų kviečiantys darbuotojai. Kartais dar net nepriėjus kokio nors kaimuko, tau jau bando įbrukti skrajutę ir siūlo apsilankyti kokiam nors restorane. Aš suprantu, kad piligrimai vienintelis tų kaimukų pragyvenimo šaltinis, bet tas begalinis noras išgręžti kuo daugiau pinigų gadina visą Camino įspūdį.

2014-06-23 10.55.24

Keliaudami kiekvieną dieną pažindinamės su Ispanijos driežų įvairove. Tik laksto jie pernelyg greitai, kad patektų į fotoaparato objektyvą. Vieną rūšį mes praminėm Džabdžabais (kas nežino, Džabdžabas yra Pati ir Selmos augintinis iš Simpsonų), nes jie yra žali ir būna maždaug 15-20 cm. ilgio.

Šiandien suveikė Merfio dėsnis: tik išėjus į kalnus, išsikrovė fotoaparatas, todėl teko prisiminti savo pagyvenusį smartphoną. Norėtųsi nufilmuoti į blogą kokių nors video, bet gali būti pernelyg sunki misija įkelti su alberginiu internetu. Nesvarbu seni ar jauni, vienas pirmųjų klausimų atvykus į albergą, koks wifi slaptažodis. Jei ne šitas blogas ir dar keli reikaliukai – šį mėnesį išvis mielai praleisčiau be interneto.

2 thoughts on “Camino de Santiago. Dvidešimt pirma diena – kalnuose.

Comments are closed.