Camino de Santiago. Dvidešimt trečioji diena: vėl apie asfaltą.

Šiandien vėl buvo daug asfalto. Camino de Santiago einu ne dėl religinių sumetimų, o dėl paties ėjimo. Jau seniai galvojau apie ilgesnį pasivaikščiojimą ir šitie 800 kilometrų per mėnesį man apima sportinius, kultūrinius ir pažintinius aspektus. Didžioji dalis iš tų 800 kilometrų yra vaikščiojimas nuo vieno miesto iki kito. Nemėgstu miestų ir asfalto, todėl Camino mane kartais ne itin žavi.

Boring...

Boring…

Didžioji dalis šios dienos maršruto vėl ėjo pakele, šalia nejudraus greitkelio. Vaizdai aplink gražūs, nes esame kalnuotame regione, tačiau tas ėjimas atrodo beprasmiškas, kai diena iš dienos daužai kojas į kietą dangą. Aš tikrai nesigailiu, kad čia esu, bet šiek tiek nusivyliau, ypač po tiek įvairiausių liaupsių kaip čia faina. Taip yra todėl, kad į Camino žiūriu, pirmiausia, kaip į didelį hike‘ą, o ne į egzaltuotų patirčių katilą. Kita vertus, toks keliavimo būdas yra labai neblogas norint pažinti Ispanijos gamtą, miestus ir kaimelius.

Šiandien buvo galima rinktis iš poros alternatyvų kaip pasiekti tą patį tikslą. Besiblaškydami prie į skirtingus pasirinkimus vedančių rodyklių, sugaišom kokį pusvalandį. Camino kartais siūlo „alternative route“, kuris gali būti sunkesnis, tačiau tikėtina, kad įdomesnis. Paprastai kelyje nebūna jokių paaiškinimų, kokia bus ta alternatyva, todėl dažniausiai einame tradiciniu keliu, kad po to nebūtume nemaloniai nustebinti.

Albergo lauko virtuvė

Albergo lauko virtuvė

Dauguma piligrimų turi „Camino guide“ – knygutę, kurioje aprašyti maršrutai, albergai ir pan. Jų kaina knygynuose gali svyruoti nuo 6 iki 24 eurų. Mes nusprendėme, kad mums tokios nereikia ir nepirkom, bet kuo toliau, tuo labiau gailiuosi. Joje galima būtų paskaityti apie tuos alternatyvius maršrutus ir sužinoti kitą naudingą informaciją. Vis dėlto kadangi visi tą knygelę turi, galima karts nuo karto pasiskolinti. Nors tų alternatyvių maršrutų per mūsų 612 kilometrų pasitaikė vos keletas ir jų ilgis paprastai būna nuo kelių iki keliolikos  kilometrų.

 

2 thoughts on “Camino de Santiago. Dvidešimt trečioji diena: vėl apie asfaltą.

  1. gintare

    Patinka, kad neslepi pats nuo saves to kas nepatinka jau padatius pasirinkima :)

Comments are closed.