Camino de Santiago. Dvidešimtoji diena yra graži.

Astorgą paliekame jau prašvitus, po šiokios tokios pertraukos leidome sau pamiegoti net iki 6 val. Praėjus porą nedidelių kaimelių, tolumoje ima matytis kalnai ir medžiais apžėlusios jų papėdės, kelias lengvai kyla į įkalnę, tylu, ramu – visiška priešingybė vakarykštei dienai.

DSC_0447

Jaučiasi, kad nuo Leono ir Astorgos prisijungė nemažai naujų piligrimų. Visi švarūs, gražus ir  kupini jėgų. Mano kelnės ganėtinai dulkėtos, nes jau dvidešimt dienų nematė skalbimo. Įtariu, kad iki Portugalijos taip ir nepamatys. Jaunieji piligrimukai ilgai nesnaudę susimetė skladkę ant degtinės, alaus, kolos ir kitų gėrybių bei perdaug nesislėpdami išrikiavo viską ant virtuvinio stalo. Deja vu.

Aistelė eidama keliu klauso jau antrą audio knygą, o aš vis gailiuosi, kad irgi kažko panašaus nepasiėmiau. Turiu šiek tiek muzikos telefone, bet didžioji jos dalis atsibodusi, todėl įprastai klausausi aplinkos ir bandau išaust kokią gilią mintį. Kol kas nepavyko…

DSC_0451

Esame Rabanal del Camino miestelyje, kuriame visi pastatai, tiek seni, tiek nauji pastatyti iš akmenų. Ir nors nėra čia ypatingai ką pažiūrėti, o apeiti visą galima per kelioliką minučių, vis tiek čia vienas gražesnių miestukų, kokiuose buvom.

„Štai čia virtuvė“, aprodo atvykusiems svečiams albergo darbuotoja. „Ne, mums neprireiks“, su šypsena atsako šie ir valandos bėgyje pradeda studijuoti čia pat esančio restorano meniu. Maistą gaminasi paprastai tik jaunesnioji karta, visi vyresni vaikšto nuo restorano prie restorano. Valgyti bus, rūbus išskalbs, daiktus nuveš – piligriminė industrija neleis dėl nieko sukti galvos. Vienintelis galvosūkis kaip čia nueiti kasdieninį maršrutą. Šiuo atveju mes jaučiamės labiau „true“, nes viską daromės patys.

DSC_0455

Šiandien ant vieno albergo durų matėm užrašą, kad piligrimų, kurių daiktus kažkas pergabena, nepriima. Labai pozityvi diskriminacijos forma, suteikianti pranašumą tiems, kurie savo mantą tempiasi patys.

One thought on “Camino de Santiago. Dvidešimtoji diena yra graži.

Comments are closed.