Elbrusas. Gyvenimas bačkose.

Ketvirtoji diena

Rytą pradedame lakstymu iš vieno nuomos punkto į kitą, ieškodami plastikinių batų. Plastikiniai batai keistas daiktas – sunkūs, nesilankstantys, jautiesi kaip transformeris su jais. Mūsų gidas paieškų nekoordinuoja ir atsiranda jau procesui įpusėjus. Galiausiai batus gauti pavyksta. Viso reikalingų daktų nuomai išleidžiu apie 100 eurų.

Susirenkame daiktus ir keltuvu su trimis persėdimais keliaujame į bazinę stovyklą 3800 m. aukštyje. Kartu keliauja ir keliolika dėžių su maistu. Mūsų nauja gyvenamoji vieta vadinama „bačkomis“. Ir tikriausiai kabučių šioje vietoje dėti kaip ir nereikėtų, nes tai ir yra bačkos –  didžiulės, metalinės, kiekvienoje po šešias ne pačias patogiausias lovas. Mūsų komanda užima visą vieną bačką, o likę keturi, tame tarpe ir aš, apsigyvename kitoje, kurioje jau snaudžia pora rusų.

Bačkos

Bačkos

Aplink bačkas nemažai šiukšlių, metalo laužo ir kitokio šlamšto. Turint omenyje, kad ši vieta yra nacionalinis parkas, tai ir keista, ir liūdna. Esama netgi kažkokio nacionalinio parko mokesčio, kurį kaip ir turėtų mokėti kiekvienas čia atvykęs, bet jau keletas metų niekas jo paprasčiausiai nerenka… Va, tau ir Rusija.

Čia taip pat stovi keliolika sniego motociklų ir traktorių, kurie norinčius gali kilstelti dar kilometriuką į viršų. Dienomis bačkose elektros nebūna, o vakare įjungia. Tačiau mums ne taip pasiseka, bačkoje elektra vakare taip ir neatsiranda. Nors nelabai aš jos ir pasigendu, vos pradeda temt – jau keliauju miegot.

DSC_0274 DSC_0287

Bačkose verda gyvenimas: vieni ruošiasi viršūnės šturmui ar aklimatizaciniams žygiams, kiti jau nusileidę džiovina šlapius batus ir dalinasi įspūdžiais. Didesnė dalis šmirinėjančių žmogelių – rusai. Iš pažiūros mūsų grupelė atrodo jauniausia ir mažiausių gabaritų.

Dimitrijus nusprendžia, kad šiandien niekur nekopsime, bet mes vis dėlto išeiname lengvam pasivaikščiojimui ir be jo. Pradžioje einame akmenimis, vėliau, kai jie baigiasi sniegu ir taip pasiekiame 4160 m. aukštyje esančią Prijut-11 trobelę. Pavadinimą jį gavo nuo vienuolikos mokslininkų, kurie buvo apsistoję šiame aukštyje. Vėliau ketvirtajame XX a. dešimtmetyje buvo pastatyta trobelė, kuriai prigijo Prijut-11pavadinimas.

Iš aukščiau

Iš aukščiau

Modernios bačkų giminaitės

Modernios bačkų giminaitės

Prijut-11

Prijut-11

Dalį kelio žemyn su Vaidotu ir Julium nusileidžiame čiuoždami ant rastos skiautės. Grįžtam šlapiais užpakaliais ir batais, bet geros nuotaikos. Kalnų nei teptuku nutapysi, nei plunksna aprašysi. Galėčiau tiesiog sėdėt ir žiūrėt į juos visą dieną.

Prieš miegą pajuntu, jog mano pulsas padažnėjęs. Na, turbūt normalu miegant beveik 4 kilometrų aukštyje. Užmigti sekasi sunkiai, vartaus vartaus ir ši nemiga erzina, nes kiekviena neišmiegota valanda reiškia mažesnes energijos atsargas ateityje. O dar labiau erzina, kad mano bačkos kambariokai pučia į akį jau senų seniausiai.

DSC_0348