Fermoje gyventi gera

“Aš visada toks būsiu“, – tvirtina aštuoniolikmetis metalistas Rafaelis. „Būk, būk“, – sakau. Aštuoniolikos aš irgi galvojau, kad niekada nesikirpsiu plaukų ir būsiu metal forever. Tačiau laikas eina ir viskas ima atrodyti visai kitaip. O kol kas Rafaelis sėdi su ausinėmis, klauso metalo ir ore pjausto įsivaizduojama gitara.

Kartu su bendraklasiu Hugo, fermoje jie atlieka praktiką. Hugo metalo neklauso, tačiau jis yra visų pagyvenusių fermos moterų džiaugsmas, nes pastoviai skaldo bajerius portugalų kalba, o šioms jie labai patinka. Kadangi mes portugališkai nesuprantam – sėdim ir klapsim akim.

Pamaitinau liaudį.

Pamaitinau liaudį.

Niekaip nesibaigia nelemtų vynuogių raišiojimas. Darbas nėra labai sunkus: reikia nukirpti nereikalingas šakas, tada įkalti pagalį ir prie jo pririšti vynuogę. Laikas prabėga visai greitai, bet dienos pabaigoje pradedi jaustis kaip virtas vėžys.

Gustavo bene geriausiai iš visų fermos darbuotojų šneka angliškai. Jis yra baigęs žemės ūkio studijas, darbavęsis ūkiuose ne tik Portugalijoje, bet ir Australijoje. Kartu keliaujame pažiūrėt kaip gyvena avys ir prikrauname pilnas ėdžias šieno. Keletui avių kojose atsirado kažkokia infekcija, todėl atitveriame jas nuo likusios bandos, kad neužkrėstų kitų. Pagauti avį nėra pats lengviausias reikalas, nes jos bėgioja pakankamai greitai. Gaudymui naudojame ilgą kartį su kabliu ant galo, kuriuo pačiumpame bėgančią avį už kojos, tada imam ją už kaklo ir nuvairuojam į naują aptvarą.

Naujas gyventojas

Naujas gyventojas

Savaitės viduryje atvežė didžiulį sunkvežimį šiaudų. Dėl savo gabaritų jis negalėjo privažiuoti ten, kur juos reikia sukrauti, todėl teko šiaudus perkrauti į fermos traktorių ir iškrauti kitoje vietoje. Šiaudai sufasuoti keturkampiais gabalais, svoris pats pats pakelti vienam. Bet į pabaigą tie gabalai vis sunkėjo, o rankos nuo šiaudų susibraižė iki alkūnių. Tačiau tokie darbai man vistiek patinka labiau negu vynuogių lauke.

Hugo ir Rafaelis išvyksta namo, todėl kraustausi iš antro lovos aukšto į pirmą. Liekam kambaryje dviese su prancūzu Yve. Mano kambario pusė atrodo visai tvarkingai, nes nelabai daiktų turiu, o prancūzas panašu, kad pusę spintos atsitempė į Portugaliją. Ir visa ta pusė guli išversta prie ir po jo lova. Taip ir gyvenam.

Kugelio vakaras

Kugelio vakaras