Kaip mums sekasi ieškotis stažuotės Indijoje

9320566-illustration-of-the-india-flag-on-map-of-country-isolated-on-white-backgroundPastaruoju metu ganėtinai intensyviai ieškomės stažuotės Indijoje. Apie šią šalį ir stažuočių kokybę teko išgirsti nemažai kontraversiškų dalykų, tačiau vis vien ten stipriai traukia. Pradžioje svarstėme ir apie Europos šalis, bet galiausiai nutarėme važiuoti į nepažintą žemę, o ne į sterilius ir nuspėjamus Vakarus.

Stažuotės ieškome per organizaciją AIESEC. Turime priėjimą prie duomenų bazės, kurioje galima peržiūrėti pasiūlymus pagal šalis, tuomet išsirenki kas patinka, siunti CV, apturi pokalbį ir jei atrenka – važiuoji. Sistema kaip ieškantis paprasto darbo.

Nusprendėme, jog sėdėjimas ofise nevilioja, todėl ieškome stažuotės mokyti vaikus anglų kalbos. Patirties aišku šioje srityje mes neturime, bet susidarė įspūdis, kad indai neypatingai į tai kreipia dėmesį.

Kol kas turėjome pokalbius su keturiomis skirtingomis mokyklomis iš Chandigarh, Delio ir Hyderabado miestų. Lietuvai pasukus laikrodį, mūsų ir Indijos laikas skiriasi vos 2.30 valandos. Mes vis dar dirbam, todėl tariamės dėl pokalbių ryte prieš darbą arba šeštadieniais.

Tik su viena  mokykla pavyko iš karto sutarti dėl pokalbio ir atsakingas asmuo nevėlavo. Su likusiomis pokalbiai būdavo vis atkėlinėjami, mokyklų atstovai vėluodavo arba išvis nepasirodydavo. Mums įpratusiems prie europietiško punktualumo ir žodžio laikymosi tai šiokia tokia keistenybė. Interneto ryšys pokalbių metu beveik visada nekokybiškas, o dėl stipraus akcento, kartais sunku suprasti ko klausia.

Susidarė įspūdis, jog mokykloms nėra labai svarbu kas atvažiuos. Užduodami tie patys šabloniški klausimai, ką esi baigęs, kodėl nori į stažuotę, ar turi patirties mokant ir pan. Nesistengiama giliau pažinti motyvacijos, kompetencijų ir asmenybės. Mes savo ruožtu stengiamės išgauti informacijos apie maitinimą, algą ir apgyvendinimą. Kadangi ieškome stažuotės dviese toje pačioje mokykloje, šie klausimai itin aktualūs.

Kol kas dvi iš keturių mokyklų atsakė, jog negali priimti dviejų stažuotojų, viena patvirtino, kad galim atvaryt, bet atmetėm jų pasiūlymą, nes netenkino sąlygos. Esame arti to, kad susitartume su Delyje esančia mokykla, tačiau jų pažadai gan nepatikimai atrodo, todėl vis dar delsiam. Visi stažavęsi Indijoje anksčiau rekomendavo išgauti iš indų raštiškus patvirtinimus, jog gausime žadėtas gyvenimo sąlygas. Pasirodo, būna, kad nuvažiuoji į stažuotę, o ten viskas priešingai negu kalbėjo. Bus įdomu.