Knygų graužiko užrašai #2

Penktadienis yra puiki diena neiti į darbą. Penktadienis yra puiki diena tingiai išsiverst iš lovos, pasidaryt arbatos, įsijungti muzikos ir aprašyti ką sugraužiau per pastarasias savaites.

filipinai-ugnies-ziedo-kerai-1Dainius Kinderis „Filipinai. Ugnies žiedo kerai“

Pirmoji pažintis su Dainiumi Kinderiu įvyko prieš keletą metų, kai perskaičiau jo knygą apie autostopinimą Afrikoje. „Filipinai. Ugnies žiedo kerai“ jau kiek kitokia knyga, labiau skirta šalies pristatymui, o ne paties Dainiaus nuotykiams. Knyga skaitosi lengvai, Filipinai ir jų žmonės aprašyti gyvai ir nepaviršutiniškai. Jaučiasi, kad išvyka į Filipinus autoriui nebuvo vienkartinė kelionė ir kraštas yra pažintas  kur kas giliau, nei galėtų turistinė akis. Didelis minusas leidyklai, visoje knygoje publikuojamos nespalvotos fotografijos ir tik knygos pabaigoje keliolika puslapių spalvotų nuotraukų. Na, nesižiūri tie juodai balti kadrai nors tu ką. Manau pataupyta ne ten, kur reikia, bet čia tikėtina jau ne autoriaus kaltė.

10/10

virselis-1000Sigitas Parulskis „Trys sekundės dangaus“

„Trys sekundės dangaus“ fragmentiškas ir chaotiškas romanas,  kuriame šokinėjama per skirtingus metus ir vietas, veiksmą pateikiant tarsi pagrindinio veikėjo sąmonės srautą. Tokį rašymo stilių sudėtinga skaityti ir sekti, bet kita vertus sustiprinamas knygos daromas įspūdis. Veiksmas įsuka į savotišką verpetą, kuris persunktas alkoholiu, destrukcija, dirbtiniu kariuomenės automatizmu,  kažkur po juo slypinčiais jausmais ir nežinomybe. Parulskis nevengia kritikos ir pašaipos ne tik iš visuomenės, bet ir pats iš savęs, varijuoja tarp intelektualumo ir purvino, pirmapradiško instinktais grindžiamo kasdienio buvimo.

7/10

jules-evans-Filosofija-kasdienai-ir-kitiems-pavojingiems-gyvenimo-atvejams-270x391Jules Evans „Filosofija kasdienai ir kitiems pavojingiems gyvenimo atvejams“

Autorius bando į vieną knygą sulieti antikinę filosofiją ir kognityvinę psichologiją. Jo teigimu, tai ką siūlo šiuolaikinė psichologija, jau yra kitais žodžiais išsakę antikiniai filosofai: Platonas, Aristotelis, Herakleitas, Epiktetas, Pitagoras ir kiti. Knyga, remiantis graikų išmintimi, siekia išmokyti pagerinti savo gyvenimo kokybę, valdyti emocijas ir mėgautis gyvenimu. „Filosofija kasdienai“ prieinama kiekvienam, nereikia išmanyti nei filosofinio, nei psichologinio konteksto. Autorius trumpai pristato antikinius filosofus, išryškindamas kognityvinei psichologai tinkamas jų mintis bei iliustruodamas jas šiuolaikiniais pavyzdžiais.

9/10

Agne Zemaityte 2008 Haiku Vilniui knyga„Haiku Vilniui knyga“

Šioje knygelėje sudėti paprastų žmonių kurti haiku apie Vilnių. Skaitant jaučiasi tekstų mėgėjiškumas, bet kartas nuo karto sužiba ir koks nors perliukas. Literatūrine prasme ši knyga nėra vertinga, tačiau kultūrine, jei vertinsime kaip miestiečių mintis apie miestą, tai visai įdomus reiškinys. Visi haiku taip pat išversti į anglų kalbą. Jei labai neturėsit ką veikti paskaitykit, sugaišit ne daugiau pusvalandžio.

3/10

One thought on “Knygų graužiko užrašai #2

  1. Pingback: Knygų graužiko užrašai #3 | Road is endless

Comments are closed.