Knygų graužiko užrašai #3

Šie metai – pirmieji po studijų baigimo, kai galiu skaityti savo malonumui, o ne mokslams. Kuo daugiau knygų sugraužiu – tuo labiau apetitas kyla. Ta proga paskutiniai sugraužti egzemplioriai.

VIRSELIAI.inddIrvine Welsh „Traukinių žymėjimas“
Šūdai, myžalai, vėmalai, šiknos – vyraujančios temos šioje knygoje. Welshas pasakoja keletos narkomanų istoriją, jų kelią degradacijos link ir bandymus išsivaduoti nuo priklausomybės. Siužetas ganėtinai padrikas, vienur pasinarkašinom, kitur pasinarkašinom ir t. t. Kita vertus, autorius taikliai atskleidžia gyvenimo beprasmybę, kurią kiekvieną dieną narkotikais vis iš naujo bando įveikti knygos herojai. Viskas purvina, neestetiška, daug keiksmažodžių ir bereikšmių tauškalų. Perskaitęs knygą dar pažiūrėjau Danny Boyle to paties pavadinimo filmą, kuris irgi pernelyg nesužavėjo.

4/10

Epiktetas „Rinktinė“

Nuo stoikų kadaise pradėjau savo kelią į filosofijos pasaulį. Paradoksalu, jog ratas apsisuko ir grįžau nuo ko pradėjau. Ši rinktinė yra pamokymai kaip žmogus turėtų elgtis gyvenime, santykiauti su savo aplinka ir būti filosofu. Epiktetas šaiposi iš turto, valdžios ir garbės troškimų. Anot jo, filosofui tokiais niekais nereikia užsiimti. Pagrindinis žmogaus tikslas turėtų būti lavinti save ir gyventi pagal savo prigimtį. Knyga itin aktuali šiuolaikinės, vartotojiškos, svaigulio visuomenės kontekste ir skatina iš naujo permąstyti mums įprastą pasaulio vaizdą. Smarkiai rekomenduoju perskaityti.

10/10

Andrius Bagdzevičius, Eglė Bagdzevičė „Pietų Amerika. 394 dienos“

Ši knyga padėjo atsikratyti stereotipų, kad Pietų Amerika yra nesaugus ir atšiaurus žemynas, į kurį geriau nekišti nosies. Andrius ir Eglė ganėtinai detaliai aprašo savo kelionę, kur miegojo, ką valgė, kiek už ką mokėjo. Ilgainiui tų detalių man jau pasirodė perdaug, nes įvaizdžiai kartojasi ir sunku sutelkti dėmesį. Knygoje gausu fotografijų, bet visos mažo formato ir tai riebus minusas šiai knygai. Kelionių knygai didelės ir kokybiškos nuotraukos yra svarbiausias dalykas. Apibendrinant, knyga susiskaitė lengvai, smagiai ir svarbiausia įdomiai. Niekada pernelyg daug negalvojau apie Pietų Ameriką, bet ši knyga paskatino kada nors pamąstyti apie šią kryptį.
9/10
Video iš knygos pristatymo

didysis-projektas-264x400Stephen Hawking, Leonard Mlodinow „Didysis projektas“

Žiloj jaunystėj domėjausi astrofizika, visatos tyrinėjimais ir mokslo pažanga. Ši knyga bandymas prisiliesti prie seno hobio. „Didysis projektas“ postuluoja, jog nėra vienos visatą paaiškinančios teorijos, o esama daugybė, vienodai galiojančių teorijų. Knygoje gausu paviršutiniškų eksperimentų, dėsnių ir teorijų aprašymų, todėl nemaža dalis informacijos sunkiai įkandama. Nemažai teorijų pateikiamos kaip savaime suprantamos, bet tas, kuriam fizikos žargonas yra suprantamas tokios knygos neskaitys, o nesuprantantiems kartais trūksta išsamesnių paaiškinimų. Knyga neretai mėtosi skambiais pareiškimais, bet taip ir neįrodo jų pagrįstumo. Nepaisant to praplėsti akiratį ir šiek tiek prisiliesti prie vyraujančio astrofizikos diskurso visai pravartu.

6,5/10

Taip pat skaitykite:

Knygų graužiko užrašai #1
Knygų graužiko užrašai #2