Šaltas vanduo, aštrus maistas ir kitos linksmybės

„Americans“, – rodo pirštu mažieji indai su šypsenomis nuo ausies iki ausies. „Aš iš Lietuvos, tai tokia maža šalis Europoje“, – atsakau. Niekam čia Hyderabade Lietuvos pavadinimas nieko nesako, tačiau dėl to net jaučiuosi kažkoks ypatingas.

Indijoje mes ne karves ganysim, o ir ne ožkas, kad ir kaip būtų gaila, o mokysime anglų kalbos. Mūsų mokykla Hyderabade turi kelis filialus, viename iš jų mes laikinai pagyvensim, kol susirasim priimtinesnę gyvenamąją vietą. Kol kas su Aiste esame priversti gyventi skirtinguose kambariuose: aš gyvenu vienas, o ji – su dar trimis kambariokėmis, japone, kolumbiete ir egiptiete. Pastarosios pripasakojo visokių įdomių istorijų apie keturias dienas dingusį vandenį ir elektrą, nesukalbamą mokyklos administraciją ir neskanų maistą.

DSC_0494-001

Pirmą dieną buvau nugrūstas į priplėkusį kambarį, be lango ir gryno oro, su daugybe dulkių ir šaltu vandeniu. Po to persikėliau į kitą, dabar jau turiu langą, tačiau ir toliau prausiuos šaltu vandeniu. Tiesa, jis ne ledinis, gyvent galima, todėl nesuku galvos laukdamas kol pradės bėgti šiltas vanduo. Dušo nėra, kranas man žemiau juosmens, todėl prausimasis vyksta su puslitriniu puoduku. Už tai sužinojau kaip iš tiesų taupiai galima išsimaudyt. Turim tarnaitę, kuri šluoja mūsų kambarius ir atneša maisto. Ji šneka hindi, kartais įterpdama vieną kitą anglišką žodį.

Mokykla mums duoda ir maisto, bet stažuotojai jo beveik nevalgo. Pagrindą sudaro ryžiai su įvairiais padažais. Retai man kas nors čia būna skanu, o kartais ir velniškai aštru, todėl šitą racioną paįvairinam pirktiniu maistu. Maisto šiaip mažoka, nebent būčiau nusiteikęs kiekvieną dieną valgyt po kilogramą ryžių, bet aš ir šiaip nesu didelis jų gerbėjas. Nemažai stažuotojų šioje vietoje ilgai neužsibūna ir persikelia į kokį butą. Taigi rezgam planus kaip ir mums iš čia greičiau išmigruot. Mokyklos požiūris į stažuotojų gyvenimo sąlygas ganėtinai atsainus, bet kadangi čia Indija, niekuo perdaug nesistebiu.

Keliu tenka dalintis ir su keturkojais draugais.

Keliu tenka dalintis ir su keturkojais draugais.

Buvome susitikę su mokyklų tinklo administracija, pasirašėme stažuotės sutartį, papasakojo apie darbą ir panašius reikalus. Tada ilgai skundėsi kokia bloga yra stažuotoja iš Kinijos, net perskaitė kažkokį jos laišką. Kinė savo ruožtu pasakoja, kokia bloga yra administracija. Iš esmės ji daug kur teisi, bet kartais jai trūksta diplomatijos, o be šito nieko čia nepasieksi. Mes stengiamės nuo visų šitų intrigėlių laikytis atokiau.

Stebėjau mokyklos kieme žaidžiančius vaikus, matyt, fizinio lavinimo pamoka buvo. Dvi mergaitės mėto viena kitai krepšinio kamuolį, dvi kažkokį plastikinį žiedą, berniukai sustoję ratu kartu su mokytoju mušinėja kamuolį lyg tinklinį žaisdami. Tik kamuolys futbolo, o ir vaikai su uniformomis, o  ne su sportine apranga. Ant visokių pievelių jaunimas paprastai žaidžia kriketą. Aš kol kas pažiūriu į juos pavydžiai, jaučiu reikės kada prie progos prisitrint pažaist.

Pasirodo už kelių dienų nuo mūsų atvykimo prasideda kažkokia indų šventė, o tai reiškia dešimties dienų atostogas mokykloje. Taigi mokysime jau tik po jų. Viena vertus, norisi greičiau pradėti, kita vertus, už tas atostogas sumokės, todėl labai irgi neliūdim. Mūsų mėnesinė alga sieks 325 dolerius ir tai yra daugiau negu gauna eiliniai tos mokyklos mokytojai. Tik prisaikdino nesakyt jiems.

2 thoughts on “Šaltas vanduo, aštrus maistas ir kitos linksmybės

  1. gintare

    Sveiki, o kaip su mokymo medziaga, esate pasiruose ar jums ja suteiks kartu su mokymo programa? Ar jus patys uz viska atsakingi? :)

    1. Profile photo of endless_roadendless_road Post author

      Labas, nieko neprašė ruoštis, sakė, kad kažkokios medžiagos duos, bet gan nemažai reiks ir patiems visko sugalvot. Laisvės improvizuot daug bus:)

Comments are closed.